Haber Giriş Tarihi : 29.11. 2023 20.19  Haber Güncellenme Tarihi : 29.11.2023 20.19

Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Dilek Bilgin ve Saha Koordinatörü Uzman Ömer Arslan'ın canlı yayın konuğu olduğu programda Bilgin ve Arslan, Umut Radyo Genel Yayın Yönetmeni Meltem Danışman Çınar'ın sorularını yanıtladı.

Yayında Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Dilek Bilgin ve Saha Koordinatörü Uzman Ömer Arslan, projenin 12 ay süreceğini ve 15-29 yaş arası gençleri kapsadığını ne eğitimde ne de istihdamda olan 50 gence arıcılık ve arı ürünleri üretimi konusunda AB standartlarında eğitim verildiğini söyledi.

Proje Koordinatörü Bilgin, kursiyerlere KOSGEB destekli girişimcilik, özgüven, liderlik, yönetim becerileri gibi konularda da eğitimler verildiğini kaydetti. Proje kapsamında 15-29 yaş arasında ne eğitimde ne de istihdamda olan gençlerin hala müraacat ederek eğitimlere katılabileceğini söyledi.

Bilgin ve Arslan, projenin sadece bir eğitim projesi olmadığını, aynı zamanda geleceği ve çevreyi ilgilendiren bir konuyu ele aldığına dikkat çekti.

Saha Koordinatörü Uzman Ömer Aslan arıların ekosistem içinde çok önemli bir görevi yerine getirdiğini, yeryüzündeki ürünlerin yüzde 30’unun ve bitki çeşitliliğinin yüzde 90’ının arılar sayesinde gerçekleştirilen tozlaşma sayesinde yaşayabildiğini anlattı.

Program tekrarı 21.30'da yayınlandı.