AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Nazmii Avluca Spor Kompleksi’nde kapsamlı bir yenileme çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Çorum’da uzun yıllardan beri başta futbol ve güreş müsabakaları olmak üzere kulüplerin antrenman sahası olarak da kullandığı Nazmi Avluca Spor Kompleksi’nde bir takım yenilikler yapılacak.

Kulüplerin ve il müdürlüğünün talepleri doğrultusunda konuyla yakından ilgilenen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, yıllardır yıpranan sahanın zemininin değişikliği ve akşamları da kullanılması için aydınlatma isteğine duyarsız kalmadı.

Milletvekili Ceylan’ın girişimleri neticesinde Nazmi Avluca Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası ve Aydınlatma işi ihale edildi.

Milletvekili Ceylan, işin 5 Milyon TL bedelle ihale edildiğini bildirdi. Çorum’un bir spor kenti haline gelmesi için yeni spor tesislerinin kazandırılmasının yanında mevcut tesislerde de yeniliklere gidildiğini anlatan Milletvekili Ceylan, yenilenecek tesislerden birinin de Nazmi Avluca Spor Kompleksi Futbol Sahası olduğunun altını çizdi.

Ceylan, Nazmi Avluca Futbol Sahasının zemin değişikliği ve aydınlatma ile birlikte çok daha konforlu bir hale geleceğinin altını çizdi.